Dzwonki przewodowe i bezprzewodowe

 

Stojąc przed zakupem dzwonka do drzwi należy zadać sobie podstawowe pytanie: czy chcemy wyeliminować konieczność przeprowadzenia przewodów elektrycznych? Odpowiedź na nie pozwoli nam ukierunkować swoje zainteresowanie na produkty przewodowe lub bezprzewodowe. Oczywistym jest fakt, iż druga grupa produktów daje nam większą swobodę, przede wszystkim w zakresie doboru miejsca instalacji przycisku jak i odbiornika.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę decydując się na zakup dzwonka? 

  1. Po pierwsze - źródło zasilania: w dostępnych na rynku produktach źródłem tym będzie prąd, bateria lub akumulator.
  2. Po drugie - odporność na warunki atmosferyczne – parametrem określającym klasę szczelności urządzenia jest tak zwany stopień ochrony IP. Istotnym jest, iż dla urządzeń, które narażone są na zewnętrzne warunki atmosferyczne zalecana klasa szczelności to IP44, zabezpieczająca urządzenie przed działaniem opadów deszczu lub śniegu. Istnieje jednak rozwiązanie w postaci osłony - „daszku” montowanego nad przyciskiem w celu ochrony urządzenia, gdy stopień IP urządzenia jest niższy niż bezpieczna wartość 44.
  3. Po trzecie - zasięg – musimy określić odległość w jakiej będzie znajdował się nasz nadajnik od odbiornika. Warto również zwrócić uwagę na położenie elementów naszej instalacji, gdyż większość dostępnych na rynku bezprzewodowych produktów korzysta z transmisji radiowej, a zatem im mniej zakłóceń tym przesył sygnału będzie lepszy.
  4. Po czwarte - wybór dźwięku i głośność – są to cechy, których wybór będzie podyktowany od indywidualnych potrzeb użytkownika, rozkładu pomieszczeń oraz ich wielkości. Niektóre z dostępnych produktów, posiadają również sygnał wizualny w postaci diody LED przy przycisku, która przy jego użyciu stanowi dla nas potwierdzenie odbioru sygnału.
  5. Po piąte - łatwość instalacji – w przypadku dzwonków bezprzewodowych, instalacja jest niezwykle prosta oraz szybka.

 

Firma Provisolar posiada w swojej ofercie szeroką gamę dzwonków przewodowych jak i bezprzewodowych.

Dzwonki przewodowe

 

Z serii ZV (4 typy) pozwalają na instalację bez wykorzystania zewnętrznego źródła zasilania. Wystarczy w dzwonku umieścić 2 baterie 1,5V typu AA i połączyć przewodami z nadajnikiem (przyciskiem).

Takie rozwiązanie pozwala na niskie koszty montażu (bez zasilacza).

 

Dzwonki bezprzewodowe

 

  • średni zasięg 50m – 100m

 

BZ11, BZ11-12, BZ11-21 (regulowana głośność)

BZ3-1S – dzwonek dla słabo słyszących; po zadzwonieniu odbiornik emituje dźwięk, mruganie czerwonej diody, a podłączona lampka biurkowa przez 40s zapala się i gaśnie

BZ8 - 113 - jedyny na rynku dzwonek z nadajnikiem (przyciskiem) montowanym do puszki pod dowolny przełącznik dzwonkowy

 

  • duży zasięg do 300m

 

BZ911, BZ912 – dzwonki o dużym zasięgu z ustawianą tonacją dźwięku

seria BZ900 pozwala na konfigurowanie z nadajnikami (przyciskami) dwu lub czteroabonamentowymi BZ920,BZ940

 

dzwonek z nadajnikiem bez bateriowym BZ29 - dzwonek wykorzystuje energię kinetyczną (naciśnięcie przycisku wyzwala energię przetwarzaną na sygnał radiowy)

 

do wszystkich naszych dzwonków bezprzewodowych w celu zabezpieczenia nadajnika przed warunkami atmosferycznymi proponujemy estetyczną osłonkę (daszek) KBT.