Termostaty – do czego służą?

Głównym zadaniem termostatów jest wyregulowanie lub zaprogramowanie temperatury, którą chcemy uzyskać w danym pomieszczeniu. Kolejną nie mniej ważną rolą, jest minimalizacja zużycia nakładu energii w celu owej regulacji, a co za tym idzie w efekcie uzyskania oszczędności.

Co to jest termostat?

Na pozór małe urządzenie, które zajmuje istotne znaczenie w każdej instalacji grzewczej. Za jego pomocą jesteśmy w stanie ustawić określoną, a zarazem optymalną dla nas temperaturę pomieszczenia, wykorzystując jednocześnie minimalną ilość energii, potrzebnej do zmiany temperatury. Uśredniając pracę różnych termostatów, dzięki tym małym urządzeniom jesteśmy w stanie zaoszczędzić od 25-40% energii, dzięki możliwości zmian temperatury w danym okresie.

Mowa tu o sytuacjach, w których przebywamy poza domem, np. w pracy, szkole, na wyjeździe służbowym, dzięki termostatowi mamy możliwość odpowiedniej regulacji niższej temperatury.

Do jakiego systemu ogrzewania możemy wykorzystać termostaty?

Firma Provisolar oferuje Państwu termostaty do wszelkich możliwych rozwiązań systemów grzewczych. Posiadamy termostaty do:

  • ogrzewania elektrycznego - w tej kategorii produktów oferujemy termostaty wtykowe do gniazda 230V – wystarczy podłączyć do gniazda, a następnie do termostatu wpiąć wtyczkę od grzejnika. W ofercie posiadamy gamę termostatów od najprostszych nie programowalnych na pokrętło do programowalnych, tygodniowych oraz sterowanych z wykorzystaniem karty SIM lub WiFi – aplikacja w języku polskim na Android lub iOS. W naszej ofercie znajdują się również termostaty montowane na ścianę - termostaty od najprostszych nie programowalnych na pokrętło do programowalnych tygodniowych oraz sterowanych bezprzewodowo za pomocą WiFi – aplikacja w języku polskim na Android lub iOS. Niektóre z nich pozwalają na blokadę ustawień poprzez nadanie własnego kodu PIN.Wśród oferowanych w tej kategorii termostatów posiadamy także termostaty montowane na puszkę podtynkową – termostaty programowalne pozwalające na pracę z czujnikiem wbudowanym w termostat, czujnikiem zewnętrznym lub dwoma czujnikami (odmiana pozwalająca odczytywać pobór prądu oraz koszty ogrzewania).Kolejna grupa termostatów dostępnych w ofercie to termostaty bezprzewodowe – termostaty z wyborem odbiornika (do puszki, na puszkę, wtykowe do gniazda lub z bezprzewodowym czujnikiem zewnętrzny). Termostaty te pozwalają obsługiwać do 9 grzejników lub obwodów w ramach jednego pomieszczenia.

 

 

  • termostaty do kotłów - w ofercie termostatów do kotłów posiadamy termostaty nie programowalne i programowalne typu włącz / wyłącz jak i pracujące na protokole OpenTherm. W zależności od sposobu podłączenia mogą pracować na styku zwartym lub rozwartym. Regulacja temperatury odbywa się w oparciu o Histerezę a w bardziej zaawansowanych produktach o regulację PI lub PID. Niektóre z modeli pozwalają na zdalne sterowanie przez Wifi lub z wykorzystaniem karty SIM poprzez SMS-y.W przypadku termostatów Wifi i braku Internetu termostat tworzy punkt dostępu i można zarządzać nim z aplikacji. WSZYSTKIE NASZE APLIKACJE W JĘZYKU POLSKIM. 

 

  • termostaty do ogrzewania np. centralnego – wodnego – elektroniczne głowice kaloryferowe - elektroniczne głowice kaloryferowe posiadają gwint przyłączeniowy M30x1,5. W przypadku, gdy kaloryfer posiada zawór o innym gwincie oferujemy redukcje. Głowice są programowalne, zasilane bateriami AA 1,5V, pozwalającymi na pracę przez jeden sezon grzewczy. W przypadku potrzeby sterowania bezprzewodowego posiadamy w dziale Inteligentny dom - PocketHome® głowice oraz centralne jednostki, które pozwalają zarządzać do 68 głowic, zarówno radiowo jak i poprzez Internet lub SMS z wykorzystaniem karty SIM.